Barry Schwartz, 14 marca napisał na swoim Twitterze, że to bardzo śmiałe posunięcie ze strony Google, pokazać odpowiedź na zapytanie jednocześnie nie pokazując żadnych innych wyników wyszukiwania.

W odpowiedzi jednak Danny Sullivan poinformował, że Google właśnie rozpoczęło testy, żeby sprawdzić, czy taki skondensowany (ukryty pod przyciskiem) sposób pokazywania pozostałych wyników wyszukiwania, może jeszcze bardziej przyspieszyć czas, w jakim Google wyświetli wyniki wyszukiwania.

Tydzień wystarczył, aby Google zakończyło testy wyświetlania zerowych wyników wyszukiwania. W momencie, gdy użytkownik odpytywał wyszukiwarkę Google o czas, przeliczanie jednostek lub korzystał z kalkulatora, nie były wyświetlane żadne wyniki organiczne. Pojawiał się jedynie przycisk "Pokaż wszystkie wyniki". 

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie firmy Google, specjaliści konsorcjum doszli do wniosku, że w chwili obecnej test może zostać wstrzymany. Wszelkie niezbędne informacje zostały zebrane, dlatego teraz pozostaje jedynie je odpowiednio wykorzystać.

Co ciekawe, test był prowadzony na żywym organizmie, czyli każdy użytkownik Google na świecie mógł zobaczyć „pustą” stronę wyników wyszukiwania i przycisk do wyświetlanie pozostałych wyników. Celem testów było sprawdzenie, czy uda się przyspieszyć wyświetlanie wyników tego typu. Aktualnie Google pokazuje już wyniki organiczne na podane powyżej zapytania.

 

źródło:https://searchengineland.com/google-stops-showing-zero-search-results-time-calculations-conversions-294666?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=socialflow