Mój sposób pozyskiwania linków kierowany jest głównie dla osób, które posiadają własne, internetowe portfolio, ale jak się okaże w drugiej części tej porady nie tylko dla nich.

W sieci istnieje multum stron freelancerowskich, na których osoby trzecie umieszczają prośby o wykonanie loga, grafiki, banneru lub jakiejkolwiek innej formy pracy przeznaczonej na potrzeby Internetu, np.:

  • oferia.pl
  • freelancity.pl
  • jobisjob.pl
  • getak.pl
  • oferteo.pl

Za takie drobne prace często nie zamierzają nic płacić. My, jako skrajni altruiści moglibyśmy podjąć się takiego zlecenia zyskując 3 podstawowe korzyści:

  1. link lub banner dofollow do naszej strony,
  2. kolejną wartościową pozycję w naszym portofolio,
  3. pozytywną opinię, którą umieścić możemy na naszej witrynie.

Pozostałe osoby, czyli takie, które owego portfolio nie posiadają wykazać się mogą innymi zdolnościami, dzięki którym zdobyć mogą link na stronę. Jako przykład podać mogę umiejętność pisania sloganów, recenzji filmowych, książkowych, a także precli, reklam i tekstów zachęcających do wejścia na stronę.

Opisane przeze mnie wyżej sposoby wykorzystać możemy również do poszerzenia grona fanów na portalach typu Facebook, który jak się okazuje stanowi coraz większy odsetek wejść na witryny internetowe.