John Mueller na jednym z Google Webmaster Central office-hours hangout udzielił bardzo interesującej informacji na temat szybkość stron internetowych w nawiązaniu do zmian związanych z mobile first index.

Okazuje się bowiem, że nawet jeśli Twoja strona pozytywnie przechodzi test zgodności z urządzeniami mobilnymi i według tego narzędzia jest „mobilna”, to Google może oznaczyć ją jako „niemobilną” ze względu na jej długie wczytywanie. John poinformował, że w przypadku gdy strona pozytywnie przejdzie test zgodności z urządzaniami mobilnymi, ale jej czas ładowania i ocena punktowa w PSI będzie bardzo słaba – może ona zostać uznana za „niemobilną”.

Oznacza to, że szybkość ładowania strony internetowej, którą możesz sprawdzić tutaj - może mieć w niedługim czasie spory wpływ na widoczność serwisów w Google. Szczególnie, gdy wdrożony zostanie w/w mobile first index.

Być może przydatne dla was będzie również nowe narzędzie Google do testowania szybkości stron na urządzeniach mobilnych. Korzystając z narzędzia polecam wysłać pełny raport na e-mail, pozwoli to na uzyskanie wszystkich informacji na temat ulepszeń swojej strony.

Źródło: https://www.seroundtable.com/google-slow-pages-not-mobile-friendly-23203.html