Z dniem dzisiejszym Google udostępniło nowe narzędzie pozwalające na wygodne sprawdzanie szybkości swojego serwisu na urządzeniach mobilnych i desktopach oraz jego przystosowanie do wyświetlania na urządzeniach mobilnych. Narzędzie kierowane jest do osób niekoniecznie związanych z branżą IT, ma za zadanie w prosty sposób pokazać co jest źle i jaki ma to wpływ na kondycje serwisu. Tak aby każdy właściciel strony mógł w prosty sposób pokazać swojemu webmasterowi co należy poprawić.

Mobile friendl and load time tester

Nowy tester dostępny jest w postaci One Page pod adresem https://testmysite.thinkwithgoogle.com/. Łączy on w sobie funkcjonalności PageSpeed Insights oraz narzędzie do testu zgodności z urządzeniami mobilnymi.

Po wpisaniu adresu strony, jest ona oceniana pod względem przystosowania do wyświetlania i szybkości ładowania na urządzeniach mobilnych oraz szybkości ładowania na desktopach.

Każda z tych ocen posiada sekcję wraz z wyjaśnieniem i szczegółowymi informacjami, które zmieniają się w zależności od uzyskanego wyniku:

mobile speed nowe narzedzie google

Po kliknięciu w boks z oceną dostajemy nieco więcej informacji na temat danego wskaźnika:

szczegoly mobile friendly new testing tool

Cały raport wraz z bardziej szczegółową analizą można zamówić również na email. Zostanie on dostarczony do użytkownika w ciągu 24 godzin.

Źródło: http://googleandyourbusiness.blogspot.com/2016/06/test-your-site-with-google-and-see-how.html