27 września Google obchodziło swoje 20 urodziny, w tym dniu także wiele osób zauważyło znaczące wahania pozycji, co mogło być spowodowane zmianami w algorytmie wyszukiwarki Google, który jest nieustająco udoskonalany, by zapewnić możliwie najlepsze wyniki wyszukiwania dla użytkowników.

Pracownik Google Danny Sullivan potwierdził na Twitterze, że doszło do małej aktualizacji algorytmu. Niestety nie wiemy czego ona dokładnie dotyczyła oraz które strony na tym zyskały bądź ucierpiały. Możliwe, że obecna zmiana jest kontynuacją tzw. aktualizacji „medycznej”, która miała miejsce w sierpniu.

Mimo, że aktualizacja została nazwana jako „mała”, wielu użytkowników zauważyło spore zmiany w wynikach wyszukiwania, pozytywne, jak i negatywne. Jeśli nasze wyniki poszybowały w górę nie musimy się niczym przejmować, natomiast jeśli pozycje z dnia na dzień będą spadać warto przeanalizować stronę w celu znalezienia problemu.

A jak wyglądają u was pozycje po „małej aktualizacji”? Możecie porównać swoje wyniki w stosunku do ostatniej „medycznej aktualizacji”. 

 

źródło: https://searchengineland.com/google-confirms-small-search-ranking-algorithm-update-this-past-week-306103