Tensor Flow to technologia maszynowego uczenia się wraz z czynnościami użytkownika.  Aplikacje Google wykorzystują ją m.in. do rozpoznawania mowy, obrazów, tłumaczeń, a także do uzyskiwania lepszych wyników wyszukiwania. Już teraz kod źródłowy na licencji Apache 2 może być wykorzystywany przez wszystkich zainteresowanych tym produktem.

Biblioteka TensorFlow działa na zasadzie „głębokiego uczenia” się zachowań użytkownika poprzez analizowanie i elastyczne przetwarzanie danych na komputerach, w smartfonach czy też serwerowniach i może być łatwo wdrażana przez deweloperów. Według Matta Cuttsa obdarowanie świata możliwością rozwijania Tensor Flow jest wielkim wydarzeniem. Więcej o działaniu narzędzia można dowiedzieć się tutaj: https://youtu.be/oZikw5k_2FM

Udostępnienie tego oprogramowania ma pomóc w wymianie pomysłów i jego rozwijaniu. Warto nadmienić, że technologia ta przyspieszyła budowę i trenowanie sieci neuronowych nawet 5-krotnie w stosunku do dawnego systemu.

Warto zajrzeć na stronę TensorFlow.org. Oprócz samej biblioteki, Google udostępniło tam także modele sieci neuronowych, które rozpoznają zdjęcia, pismo odręczne, analizują tekst oraz mowę. Inżynierowie z MountainView zachęcają do korzystania i rozwoju tego innowacyjnego narzędzia.

Źródła informacji: