Grudzień to czas podsumowań, świąt i urlopów :), Google w tym czasie pracowało jednak jak zawsze, serwując nam kolejne zmiany i nowości, oto one.

[2 grudnia 2019] John Mueller informuje, że zgodnie z założeniami algorytm automatycznie ignoruje linki ze stron, które wyglądają na "farmy linków". Czy polskie fora i katalogi są zagrożone? ]:->.

[3 grudnia 2019] Google ogłasza aktualizację algorytmów dotyczących regionalnych wyników wyszukiwania. Jest to kolejna aktualizacja ściśle związana z sieciami neuronowymi i sztuczną inteligencją. Przy okazji z wyników lokalnych zniknęło trochę spamu i sztucznie tworzonych landingów.

[12 grudnia 2019] Niezwykle groźny BERT, który miał wywrócić wyniki wyszukiwania do góry nogami, dotknął jedynie 10% zapytań w Google. Dla pozostałych 90% nie jest on używany.

[16 grudnia 2019] Bing aktualizuje user agenta swojego BingBota.

[17 grudnia 2019] Google udostępnia więcej świeżych i aktualnych danych w narzędziu Search Console. Zmiana ma ułatwić szybsze analizowanie zachowań użytkowników itp.

[18 grudnia 2019] Yandex dwukrotnie zwiększa indeks stron w wyszukiwarce, a dodatkowo wprowadza aktualizację związaną z sieciami neuronowymi.

[24 grudnia 2019] John Mueller informuje, że duża ilość błędów 5xx w domenie wpływa na ograniczenie szybkości jej indeksowania. John zaznaczył w odpowiedzi, że 5% z 25k URLi, o które pytał autor pytania nie powinno wpływać na szybkość indeksacji.

[25 grudnia 2019] W sieci pojawiła się informacja o nowościach w Mapach Google - na razie tylko za granicą.  Google udostępnia możliwość zdefiniowania swojej lokalizacji (bezpośrednio z wyszukiwarki) - bez konieczności symulowania położenia :). W Miejscach Google (zarządzanie wizytówkami Google) pojawił się również przycisk udostępnienia w social mediach prośby o opinie dla wizytówki.