Poniżej zestawienia najświeższych informacji z czerwca 2020.

[2 czerwca 2020] Google doświadcza kolejnych problemów z indeksacją treści. Tego typu problemy zdają się występować coraz częściej. 

[4 czerwca 2020] Na stronie SearchEngineJournal.com pojawił się interesujący artykuł dotyczący monitorowania szybkości serwisu z wykorzystaniem API Web Vital Metrics oraz Pythona. 

[4 czerwca 2020] Semrush decyduje się na zdjęcie oferty dotyczącej sprzedaży przez nich artykułów z linkami. Dzieje się tak po komentarzu Johna Muellera, który stwierdził iż jest nienaturalny sposób linkowania, w stosunku do którego zespół do walki ze spamem może podjąć odpowiednie działania.

[5 czerwca 2020] Specjaliści SEO przewidują odwrót od AMP po tym jak stanie się ono zbędne do pokazywania treści w TOP Stories.

[9 czerwca 2020] Dla stron z mikrodanymi Recipe, w Google Search Console udostępnione zostają szczegółowe filtry mikrodanych dla przepisów. Znajdzie je zakładce skuteczność, klikając w "+ NOWA".

[16 czerwca 2020] John Mueller informuje, że ranking nowych stron internetowych może ulegać dużym wahaniom nawet roku czasu!

[24 czerwca 2020] Google przyznaje się do problemu indeksowania komentarzy z systemu Disqus. Problem został już rozwiązany, ale nie wiadomo jak długo istniał.

[29 czerwca 2020] Google testuje pokazywanie danych z Google Analytics w Search Console, być może narzędzie to zostanie niedługo ponownie usprawnione.

[30 czerwca 2020] John Mueller wyjaśnia, że Google "pozycjonuje" w wyszukiwarce liczby mnogie i pojedyncze słów kluczowych oddzielnie, ponieważ przypisane zostały do nich inne intencje i potrzeby wyszukującego.

[30 czerwca 2020] Bing wdraża obsługę rel="sponsored" oraz rel="ugc".