Jeśli jakaś strona korzysta ze starej wersji PageSpeed, prawdopodobnie wkrótce jej właściciel otrzyma powiadomienie z rekomendacjami odnośnie poprawy tej sytuacji.
 
 
moduł PageSpeed
 
 
Jak informuje Barry Schwartz z Seroundtable, pierwsza partia takich informacji trafiła wczoraj do części webmasterów w Stanach Zjednoczonych.
 
Co konkretnie można znaleźć w wiadomości od Google, przekazywanej za pośrednictwem Search Console? Między innymi dane dotyczące aktualnej wersji PageSpeed i sugestię, że witryny korzystające z przestarzałego oprogramowania, łatwiej mogą paść ofiarą hackerów i zaszkodzić zarówno właścicielowi serwisu, jak i odwiedzającym go użytkownikom. Google dzieli się także wskazówkami co webmaster powinien w tej sytuacji zrobić, by zaktualizować moduł PageSpeed do nowszej wersji.
 
Do sprawy odniósł się także John Mueller z Google. Przekazał on za pośrednictwem Twittera, że wyszukiwarka jest w stanie czasem wykryć z jakiej wersji PageSpeed korzysta dany serwis i poinformować o tym webmastera.
 
Warto zatem zadbać o to, by zaktualizować wspomniany moduł. Co istotne, przesyłane rekomendacje dotyczą wyłącznie oprogramowania PageSpeed (https://developers.google.com/speed/pagespeed/module/), nie zaś prędkości z jaką wczytywana jest strona internetowa.