Gra polega na zniszczeniu pojawiających się asteroid, które przedstawiają błędy na naszej stronie wskazane w Google Lighthouse. Kolor asteroid również ma znaczenie, pomarańczowa odpowiada mniej niż 85% zasobów, natomiast zielona więcej niż 85%. Gra jest dosyć prosta, ale dzięki niej możemy zwrócić uwagę na wydajność naszej witryny. Im lepiej strona jest zoptymalizowana, tym uderzenie w asteroidę jest silniejsze, przez co możemy ją szybciej zniszczyć. Gra posiada wiele poziomów, każdy z nich odpowiada jednej metodzie wydajności, na końcu możemy sprawdzić aktualny wynik witryny w Google Lighthouse.

Jak grać?

Jeśli chcemy rozpocząć grę przechodzimy w ten link. Następnie wpisujemy adres naszej strony internetowej, na podstawie której będziemy grać.

Poruszamy się po mapie szarym statkiem kosmicznym za pomocą strzałek na klawiaturze, strzelać do asteroid możemy za pomocą spacji. W prawym górnym rogu widzimy nasze życia w postaci różowych serduszek, tracimy je po wpadnięciu na jedną z asteroid. Na planszy może również pojawić się zielona kłódka, jeśli ją złapiemy to zwiększymy moc naszego statku kosmicznego.

Gra zdecydowanie łączy przyjemne z pożytecznym, sprawdzi się wśród użytkowników, którzy dotychczas nie korzystali z funkcji Google Lighthouse. A wam jaki wynik udało się osiągnąć?