Poniżej zestawienia najświeższych informacji z sierpnia 2020.

[31 sierpnia 2020] Google wdraża oznaczenia licencji zdjęcia w wynikach wyszukiwania.

[24 sierpnia 2020] John Mueller za pośrednictwem serwisu Reddit poinformował, że linki z Wikipedii nie wpływają na ranking serwisu.

[20 sierpnia 2020] Bing informuje, że zachowanie użytkowników jest wykorzystywane przez algorytm jak czynnik rankingowy.

[20 sierpnia 2020] Google informuje, że nowe strony uruchomione na starych domenach z historią, nie są automatycznie "dodawane" do indeksu "mobile first index", w chwili utworzenia nowej strony. Pomimo, że domeny są stare, może upłynąć trochę czasu zanim Google przełączy indeksację domeny na wersję mobilną.

[11 sierpnia 2020] Na blogu Google India pojawił się news informujący o wdrożeniu "people cards" w wynikach wyszukiwania.

[10 sierpnia 2020] Wielka aktualizacja algorytmu, która miała miejsce w okolicy 10 sierpnia okazała się błędem Google. Została ona w pełni cofnięta.

[5 sierpnia 2020] Na jednej z rozmów wideo, John Mueller poinformował słuchaczy, że bardzo, ale to bardzo duża ilość negatywnych opinii o firmie w sieci, może wpłynąć na jej widoczność. Może dojść do sytuacji, w której algorytm obniży jej pozycje ze względu na duże ilości niskich opinii w np. mapach Google.

[1 sierpnia 2020] Za pośrednictwem serwisu Twitter, John Mueller poinformował, że w celu ustalenia adresów kanonicznych dla kopii URLi Google wykorzystuje m.in.: wewnętrzne i zewnętrzne linki, sitemapy, canonicale ustanowione przez użytkownika, hreflangi, formę i budowę adresów (preferując prostsze).