Zbiór najważniejszych zmian w SEO w lutym 2021.

[26 lutego 2021] John Mueller wyjaśnia, że struktura adresów URL ma znaczenie dla Google tylko w dwóch przypadkach. W przypadku wersji językowych (katalogi krajów pomagają określić przeznaczenie treści) oraz w przypadku treści dla dorosłych (filtry SafeSearch).

[26 lutego 2021] Webmasterzy i SEOwcy informują o możliwej aktualizacji Google, która powiązana miała być przede wszystkim z wynikami lokalnymi.

[24 lutego 2021] John Mueller zdradza, że posiadanie dłuższych znaczników. Potwierdza to tezę, iż Google nie ogranicza się jedynie uwzględniania w rankingu tego co widać w serpach. 

[22 lutego 2021] W Google Search Console pojawia się możliwość spięcia GSC z innymi usługami Google. Oczywiście połączenie z kolejnymi serwisami, dostarczy większą ilość danych bezpośrednio do Search Console.

[18 lutego 2021] Gary Illyes informuje, że Google jest wstanie przetwarzać przekierowania w JavaScript. Rekomenduje jednak, aby dla SEO używać nadal przekierowań po stronie serwera.

[18 lutego 2021] Google aktualizuje metryki dla Core Web Vitals.

[17 lutego 2021] Barry Schwartz zdradza "screenshot hack z kotwicami" w Search Console. Pozwala on na uzyskanie podglądu dodatkowych części podstrony wyrenderowanej na urządzeniu mobilnym.

[15 lutego 2021] Google wdraża w panelu Google Moja Firma (na wybranych wizytówkach) możliwość odpowiadania na wiadomości użytkowników również w wersji na komputery.

[15 lutego 2021] W SearchEngineLand pojawił się interesujący artykuł, który przedstawia jak wykonać audyt serwisu pod kontem Core Web Vitals.

[11 lutego 2021] Google wdraża "passage ranking" (wcześniej "passage indexing") w wyszukiwarce kierowanej na US, w języku angielskim. Zmiana ma dotknąć 7% wyników i pomóc w odnajdywaniu "zakopanych w strukturze stron informacji".

[11 lutego 2021] Google usprawnia wyszukiwarkę grafiki, pozbywając się duplikatów zdjęć i grafik. 

[9 lutego 2021] Gary Illyes informuje, że Google podobnie jak w przypadku słabych linków, jest wstanie ignorować również słabej jakości Pingbacki do wpisów.

[1 lutego 2021] Google wdraża dodatkowe informacje dla danego wyniku wyszukiwania (na razie tylko za granicą).