Listopad był stosunkowo spokojnym miesiąc pod względem zmian i nowości w Google. Poniżej zestawienie najważniejszych informacji:

[1 listopada 2019] Google oficjalnie udostępnia wtyczkę SiteKit do systemu Wordpress. Umożliwia ona wyświetlanie danych m.in. z Search Console, Google Analytics czy Google Ads bezpośrednio w systemie Wordpress. Wtyczkę pobrać można z oficjalnego repozytorium Wordpress.

[4 listopada 2019] Google wdraża w Search Console nowe, eksperymentalne raporty poświęcone szybkości monitorowanej strony internetowej. Nowa zakładka ma usprawnić znajdowanie i optymalizowanie elementów powodujących powolne wczytywanie strony.

[5 listopada 2019] Bing wraca do korzeni i na swoim blogu publikuje artykuł dotyczący kar związanych z nienaturalnym linkowaniem swoich domen. W przypadku Google, poszczególne publikacje formie "upomnień", poprzedzają zazwyczaj aktualizacje z nimi związane - czy tak samo będzie i w tym przypadku?

[21 listopada 2019] Google poinformowało o problemach związanych z wyindeksowywaniem podstron, które posiadały max-image-preview z wartością zdefiniowaną na none. Był to już kolejny problem Google związanych z indeksowaniem / wyindeksowywaniem stron z ich wyszukiwarki.