Zbiór najważniejszych zmian w SEO w grudniu 2020.

[31 grudnia 2020] Google testuje wyświetlanie oferowanych usług w bokach map Google.

[23 grudnia 2020] Google przywraca narzędzie do ręcznej indeksacji adresów URL w Search Console.

[22 grudnia 2020] John Mueller informuje, że nie wszystkie algorytmy Google są zgodne i przystosowane do korzystania z Machine Learning (AI).

[18 grudnia 2020] Pomimo, że Google ogłosiło wdrożenie Google Core Update, SEOwcy z całego świata ponownie zgłaszają bardzo duże zmiany w pozycjach swoich stron internetowych. Jest to najprawdopodobniej "cicha aktualizacja" Core Web Vitals.

[18 grudnia 20202] Google aktualizuje jeden ze swoich patentów dot. wyszukiwarki.

[18 grudnia 2020] John Mueller informuje, że Google nie ustala priorytetu crawlowania czy indeksowania w oparciu o platformę, na której oparty jest dany serwis.

[16 grudnia 2020] Google testuje nowe typy interaktywnych wyników wyszukiwania, w których możemy wyświetlać dodatkowe elementy po kliknięciu w specjalne ikony.

[15 grudnia 2020] John Mueller w swojej wypowiedzi, stwierdził iż przypadek, gdy tag title i meta description zawiera upchane słowa kluczowe, nie jest odbierany jako łamanie wytycznych Google.

[16 grudnia 2020] Google potwierdza zakończenie wdrażania Google Core Update.

[8 grudnia 2020] Google informuje, że strony z atrybutem noindex mogą wpływać na jakość strony w ocenie przez algorytm Core Web Vitals, jeśli będą działać wolno. Google argumentuje, że pomimo, iż strony te są zablokowane przed indeksacją (przez noindex czy robots.txt), to nadal są częścią strony i nadal są dostępne dla użytkowników.

[4 grudnia 2020] Google testuje wyświetlanie dodatkowych oznaczeń stron zgodnych z Core Web Vitals, o których pisaliśmy jakiś czas temu, w wynikach wyszukiwania.

[3 grudnia 2020] Google informuje, że FAQ page może wpływać pozytywnie na ocenę algorytmu Core Web Vitals (zapewne w kwestii UX). Jednocześnie dowiadujemy się, że CWV jest słabszym sygnałem rankingowym niż inne duże algorytmy (Panda, Pingwin itd.).

[3 grudnia 2020] Google potwierdza rozpoczęcie wdrażenia aktualizacji Google Core Update.

[1 grudnia 2020] Seowcy z całego świata donoszą o rozpoczęciu wdrażania kolejnej aktualizacji Google Core Update.