Niedawno nastąpiła aktualizacja przeglądarki Google Chrome. Oprócz elementów wizualnych, mamy w niej nowe rzeczy związane z SEO i UX.

Najnowsza wersja z numerem 69 wyposażona została między innymi w moduł o nazwie „Omnibox”. Umożliwia on uzyskanie odpowiedzi na wpisane pytania bezpośrednio w pasku adresu. Tak więc coś w rodzaju "direct answers", ale bez potrzeby przechodzenia do wyników wyszukiwania. Zapewne wraz z kolejnymi aktualizacjami baza odpowiedzi będzie rozbudowywana, jednak już dziś wygląda ona na dość pokaźną.

Oto kilka przykładów:

omnibox    omnibox  omnibox  omnibox  omnibox  omnibox

omnibox

Co jeszcze w Chrome 69?

Tworzenie i zapamiętywanie haseł

Chrome w wersji 69 automatycznie generuje i zapamiętuje hasła podczas rejestracji. Tego typu funkcjonalność może być wygodna w szczególności dla użytkowników korzystających z urządzeń mobilnych. 

Nowe narzędzia dla developerów

Chrome 69 udostępnia nowe narzędzia usprawniające tworzenie stron internetowych, są to:

  • CSS Scroll Snap
  • Display Cutouts
  • Conic Gradients

Trzy wymienione elementy pozwolą na lepsze zarządzanie odstępami na urządzeniach z niestandardowym ekranem jak iPhone X, tworzenie wygodniejszej obsługi elementów "scrollowalnych" czy tworzenie gradientów z okręgu w CSS. Szczegóły wraz z szerszą liczbą nowości dostępne są tutaj: https://developers.google.com/web/updates/2018/09/nic69

Źródło: https://www.searchenginejournal.com/chrome-update/268231/