Jak dodać stronę do Google?

Najbardziej skutecznym sposobem zgłoszenia Twojej strony do wyszukiwarek jest zdobycie linków prowadzących do niej. Roboty wyszukiwarek, przemierzając witryny z linkami kierującymi do Twojej strony, trafią na nią i dzięki temu będą mogły ją zaindeksować.

Nawet jeśli dotychczas zdarzyło Ci się, że strona została zaindeksowana mimo braku linków przychodzących, nie wychodź z założenia, że tak będzie za każdym razem. Wystarczy, że zgłosisz stronę do kilku największych katalogów firm i stron albo zareklamujesz ją na forach dyskusyjnych. Jednak do uzyskania jak najlepszych wyników pozycjonujących nie poprzestawaj na tym.

Do dyspozycji mamy również formularz dostępny pod adresem www.google.com/webmasters/tools/submit-url dzięki któremu można szybko zaindeksować stronę. Niestety, bez zdobycia linków do niej, pozycje nie będą stabilne.

Aby sprawdzić, czy strona jest zaindeksowana, należy w Google użyć następującej komendy:

site:seostation.pl

Wyniki wyszukiwania zwrócą nam wszystkie podstrony zaindeksowane w ramach wpisanego adresu. Zwróćmy uwagę na brak spacji przed adresem strony (jest to częsty błąd popełniany przez początkujących webmasterów) oraz na brak przedrostka "www". Brak przedrostka nie jest błędem, jednak w sytuacji, kiedy wpiszemy komendę site:www.seostation.pl w sytuacji, kiedy Google zaindeksuje adresy bez "www", zwrócony zostanie wynik 0. Aby zatem uniknąć błędnego wniosku o braku indeksacji strony, bądź - co gorsza - o nałożeniu na nią bana, bezpieczniej jest korzystać z komendy bez żadnych przedrostków.