Jedna z najbardziej podstawowych funkcji Google, czyli indeksowanie nowych stron aktualnie nie działa. Komplikacje objęły swoją mocą również możliwość sprawdzenia adresu URL w Google Search Console.

W ostatnim czasie Google nie stroni od awarii. W kwietniu informowaliśmy o wielu bezpodstawnie wyindeksowanych stronach oraz o błędzie w nawigacji, który prowadził do uniemożliwienia zaindeksowania strony.

Problem wychwycił czujny użytkownik Twittera (@Vorticon Cmdr) i poinformował o tym społeczność przy okazji dając znać oficjalnemu profilowi Google oraz Johnowi Muellerowi (@johnmu). Na oficjalną odpowiedź (wyjątkowo) nie trzeba było długo czekać.

Za pośrednictwem profilu Google Webmasters (@googlewmc) oraz przez wypowiedzi Johna Muellera i Dannego Sullivana na Twitterze potwierdzono perturbacje w indeksowaniu nowych treści oraz to, że błąd przy sprawdzaniu strony w Google Search Console jest z tym powiązany. Oczywiście nie obyło się bez zapewnienia, że pracują nad rozwiązaniem problemu.

Na ten moment kryzys w części możliwości sprawdzenia adresu URL w Google Search Console został zażegnany. Natomiast wciąż nie działa indeksowanie nowych treści. Ewidentnie nie mamy do czynienia z „drobną usterką”.

 

źródło: https://www.seroundtable.com/google-indexing-issues-28016.html