Jakiś czas temu w Google pojawił się program lokalnych przewodników. Ma on na celu zachęcić użytkowników do oceniania, komentowania oraz udostępniania zdjęć lokalizacji, które odwiedzają. Trzeba przyznać, że element gry i rankingu sprawdza się tutaj całkiem nieźle - od czasu uruchomienia programu, w Google Maps pojawiło się dużo nowych opinii oraz zdjęć.

W zamian za dołączenie do programu oraz aktywności (za które zdobywamy punkty i poziomy) - użytkownicy otrzymują specjalne wyróżnienia w postaci odznak przy avatarach oraz promocje związane z usługami Google, jak np. darmowe 100 GB w Google Drive, 3 miesiące darmowej muzyki w Google Play czy możliwość testowania nowych usług Google przed ich premierą.

Google informuje, że program zostanie rozbudowany o nową funkcjonalność. Już niedługo pojawią się w nim dodatkowe plakietki użytkowników. Wyróżnią one jeszcze bardziej dany profil na tle pozostałych przewodników i użytkowników.

Za konkretne działania (jak np. dużą ilość opinii lub zdjęć) możemy uzyskać plakietkę: recenzenta, fotografa, pioniera i faktografa.

Odwiedź stronę swojego wkładu w Google Maps i sprawdź czy w Twoim profilu pojawiły się już nowe plakietki :).

PS
Myślicie, że opinie lokalnych przewodników mają większy wpływ na pozycje w mapach od opinii użytkowników, którzy nie dołączyli do programu?

źródło informacji: https://www.localguidesconnect.com/t5/News-Updates/Introducing-new-badges-on-Google-Maps/ba-p/494894