Uruchomienie programu "lokalnych przewodników" zachęciło ludzi do wrzucania setek zdjęć i opinii na temat odwiedzanych przez nich lokalizacji. Trzeba przyznać, że był to świetny ruch, który znacząco zwiększył liczbę ocen i zdjęć w Google Maps.

Jakiś czas temu w mapach pojawiły się dwie nowości, na które warto zwrócić uwagę. Szczególnie jeśli Twój biznes jest już dość popularny i zależy Ci na jego wizerunku. Nowe funkcje zobaczysz na urządzeniach mobilnych z system Android.

Pytania i odpowiedzi

Pytania i odpowiedzi dla miejsc w mapach Google to dodatkowy panel, który umożliwia zadanie pytania dot. konkretnej lokalizacji. Na zadane pytanie odpowiedzieć może właściciel lub inny użytkownik:

pytanie  
Panel zadawania pytania

 

pytanie
Panel widoku pytań

Pozwoli Ci to na wygodne i szybkie zadanie pytania, bezpośrednio z aplikacji Google Maps oraz otrzymanie odpowiedzi. Funkcja z pewnością wygodna, przydatna i znacząco ułatwiająca uzyskiwanie informacji na temat danej lokalizacji. Tak więc od czasu do czasu warto zaglądnąć to swojej wizytówki i odpowiedzieć na pytania, jeśli ktoś już tego nie zrobił.

Nagrywanie filmów dla miejsc w mapach

Nagrywanie filmów dla miejsc w Google Maps to kolejny pomysł Google na urozmaicenie wizytówek firm. Dotychczas, aby zaprezentować wnętrze naszej firmy, mieliśmy do wykorzystanie tradycyjne zdjęcia lub te w technologii 360 stopni.

Obecnie, Google daje nam opcję nagrania lub wrzucenia już nagranego materiału wideo dla wizytówki firmy w Google Maps. Jest to świetna okazja na lepsze i wygodniejsze zaprezentowanie swojego lokalu. Niestety Google pozwala też na wrzucanie materiałów wideo przez odwiedzających. Tak więc, bójcie się restauracje i hotele, teraz oprócz zdjęć ludzie będą wrzucać filmy!

nagrywanie
Nagrywanie podczas dodawania zdjęcia

Jeśli chodzi o publikację filmu, to mamy tutaj dwie możliwości:
  1. Nagranie nowego filmu podczas robienia zdjęcia - maksymalnie 10 sekund.
  2. Wykorzystanie dowolnego filmu nagranego wcześniej i przesłanie jego pierwszych 30 sekund.

Przykład filmów w akcji możecie zobaczyć TUTAJ.

Google Maps z tradycyjnej nawigacji, staje się rozbudowanym ekosystemem, w którym co raz więcej treści dostarcza społeczność. Google rozwija mapy, a nowe narzędzia jeszcze bardziej zwiększają ich ważność, szczególnie dla firm działających lokalnie. Dlatego jak najszybciej wrzućcie swoje filmy i odpowiedzcie na pytania, aby nie zrobili za was tego użytkownicy ;). Ciekawostką jest to, że filmy pojawiają się dużo szybciej w mobilnej wersji map niż tej desktopowej.

Kilka dodatkowych informacji

  •  Zgłaszane filmy obecnie są akceptowane ręcznie lub przez algorytm - pojawiają się z opóźnieniem.
  • W trybie aparatu, trzeba nagrać 10 sekund - inaczej film nie przejdzie.
  • Filmy nadesłane przez użytkowników można tylko zgłaszać - nie da się obecnie ich usuwać :/.
  • Gdybyście nagrali film, opublikowali go, a następnie chcieli jednak go usunąć, to można to zrobić w aplikacji Google Maps z wykorzystaniem konta, z którego go dodaliście. Z menu hamburgera należy wybrać "Twój wkład", przejść do zakładki "Zdjęcia", a następnie po wejściu w konkretny film / zdjęcie można użyć ikony kosza w celu usunięcia wrzuconego materiału (działa z opóźnieniem).