Dziś mamy dla Was dwie nowości w SeoStation, które pomogą w bardziej skutecznej analizie pozycji i ułatwią codzienny monitoring.
 
 
Własne adnotacje na wykresach
 
Jak zapewne wiesz, SeoStation informuje o zmianach algorytmu Google kilkoma metodami - między innymi poprzez informacje na wykresach pozycji. Zdarzeń, które mają znaczenie dla wzrostów lub spadków pozycji, jest więcej, a źródłem informacji o nich jesteś Ty i praca, jaką wykonujesz nad pozycjonowaniem strony.
 
Dlatego postanowiliśmy dodać opcję pozwalającą na dodawanie własnych adnotacji na wykresach. Dzięki temu możecie notować dowolne zdarzenia, np. o publikacji informacji prasowej i sprawdzać w jaki sposób wpłynęły na zmianę pozycji.
 
 
Żeby dodać adnotację na wykres trzeba skorzystać z jednej z dwóch metod:
 
1) kliknąć na wykresie w wybranym dniu, w jakim chcemy odnotować zdarzenie;
 
Dodawanie zdarzeń na wykresy w SeoStation
 
 
2) skorzystać z formularza aktywowanego przyciskiem „Dodaj zdarzenie” zamieszczonego pod wykresem pozycji.
 
Dodawanie zdarzeń na wykresach w SeoStation
 
 
 
Dodane zdarzenia, tak jak informacje o aktualizacjach Google, pojawiają się również pod wykresami, co umożliwia ich przeglądanie w bardziej rozbudowanej, wzbogaconej o opis, formie.
 
 
 
„Ręczne” odświeżanie pozycji
 
Czasem zdarzają się przypadki, kiedy warto zaktualizować pozycję fraz ponownie, ponieważ np. zauważyliśmy, że pozycja strony miała wahania i chcemy sprawdzić, czy wróciła na ugruntowane miejsce w rankingu.
 
W tym celu wszystkim pakietom płatnym przydzieliliśmy bonusowe limity odświeżeń do wykorzystania na dowolnie wybrane frazy. 
 
Odświeżenie pozycji uruchomiamy klikając na ikonę przy dacie ostatniej aktualizacji. Fraza trafia do kolejki ponownego sprawdzania i, po pewnym czasie (zależnym od obciążeń), jest prezentowana z wraz z informacjami wynikającymi z ostatniego odświeżenia.
 
 
 
Zapraszamy do testowania nowych funkcjonalności i liczymy na Wasze opinie.