Na blogu Google pojawił się interesujący wpis dotyczący raportu na temat walki z wirusami i spamem w wyszukiwarce w roku 2017. Google informuje w nim o szczegółowych statystykach dotyczących zwalczania zawirusowanych stron internetowych.

We wpisie przeczytać można, że strony, które zostały zhakowane i zainfekowane przez wirusy, są usuwane z indeksu Google, aby chronić użytkowników sieci.

O to kawałek wypowiedzi:

„W poprzednim skupialiśmy się mocno na ograniczeniu wpływu zhakowanych stron internetowych na użytkowników sieci, byliśmy wstanie wykryć i usunąć ponad 80% zainfekowanych serwisów. Ściśle współpracujemy z wieloma dostawcami popularnych systemów zarządzania treścią, takich jak WordPress i Joomla, aby pomóc im w walce ze spamem, który narusza fora i sekcje komentarzy.

Okazuje się, że blisko 80% stron, na których wykryte zostały złośliwe treści, zostały usunięte z indeksu Google. Jest to ważna informacja dla webmasterów, którzy korzystają z popularnych skryptów internetowych oraz nie aktualizują ich na bieżąco. Zainfekowanie strony może być równoznaczne z jej całkowitym wyindeksowaniem i kompletną utratą ruchu z kanału wyszukiwarek.

Źródło: https://www.blog.google/products/search/search-spam-report-2017/