W styczniu Google ogłosił, że zostanie wdrożony nowy czynnik rankingowy wpływający na pozycje stron w wynikach mobilnych tzw. „Speed Update”.  Pisaliśmy o tym tutaj.

9 lipca 2018 Google potwierdziło wdrożenie „Speed Update” i od tego momentu szybkość ładowania się strony stała się czynnikiem rankingowym wyszukiwania na urządzenia mobilne dla wszystkich użytkowników.

Wcześniej szybkość ładowania się strony była czynnikiem rankingowym tylko dla wyszukiwania desktopowego.

Google nieraz zwracało uwagę na właściwą optymalizację stron pod względem szybkości ich ładowania. Były to jednak rekomendacje, a szybkość nie była pełnoprawnym czynnikiem rankingowym w wynikach wyszukiwania na urządzenia mobilne. Google twierdzi, że aktualizacja ta dotyczy tylko najwolniejszych stron. Oznacza to, że jeżeli strona ładowała się, przed wprowadzeniem aktualizacji, szybko, to dalsze podkręcanie prędkości o mikrosekundy nie będzie miało wpływu na jej pozycję w wynikach wyszukiwania.

Jak podkreśla Google, aktualizacja nie zablokuje możliwości wyświetlania się w wynikach wyszukiwania stron szczególnie wolno ładujących się. Jak zawsze pod uwagę będzie brana trafność wyniku względem wpisanego zapytania. Jeżeli więc najtrafniejszy wynik będzie znajdował się na stronie, która ładuje się wolniej od pozostałych, nadal może ona znajdować się wysoko w wynikach wyszukiwania.

 

Źródło: https://www.searchenginejournal.com/google-speed-update-is-rolling-out-now-for-all-users/260293/?utm_medium=Social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=auto-publish