Gołąb (aktualizacja Pigeon Update)Mamy drugą w tym roku aktualizację o nazwie Pigeon Update (aktualizacja Gołąb), która po raz pierwszy zawitała do wyników wyszukiwania w mapach już pod koniec lipca br. w wynikach w USA.

Aktualizacja ta została wprowadzona 24 lipca 2014 r. w wynikach z map Google. Wtedy dotyczyła tylko angielskich zapytań w USA, natomiast w ostatnim tygodniu (ok. 18 grudnia) zauważono jej wyjście na inne kraje, tj. Wielką Brytanię, Kanadę i Australię. Jest to informacja potwierdzona przez Google:

"I can confirm that this update has rolled out to the UK, Canada and Australia."

Wczoraj, 22 grudnia, potwierdzono również informację o dalszym wprowadzaniu aktualizacji dla wszystkich zapytań anglojęzycznych za wyjątkiem tych z Indii.

Celem wspomnianej aktualizacji jest dostarczenie jak najbardziej trafnych i dokładnych (pod względem lokalizacyjnym) wyników wyszukiwania w mapach. Przy okazji aktualizacji zmniejszyła się liczba wyników lokalnych, co pozbawiło niektóre wpisy wysokich dotychczas pozycji w mapkach, widać też zależność pozycji od bliskości do centrum - na korzyść tych położonych bliżej.

Szczegóły na temat Pigeon Update 2.0: searchengineland.com/google-pigeon-update-rolls-uk-canada-australia-211576

Ciekawy materiał na temat tej aktualizacji jest dostępny we wpisie Factors affecting Pigeon.

fot. Qi Feng