Czyżby Google ponownie przywrócił możliwości edycji  opisu firmy z pozycji Google Moja Firma.

W 2016 roku Google poinformował, że opcja dodawania opisu firmy zostaje zablokowana z poziomu Google Moja Firma, a treść będzie można edytować jedynie z poziomu Google+. Zmianę tłumaczono tym, że część użytkowników wykorzystywała tą opcję do rozpowszechniania spamu oraz wstawiania samych słów kluczowych. Wyświetlany opis zniknął z boksu informacyjnego oraz z boksu map dla wyników lokalnych.

Wczoraj parę osób zasygnalizowało, że na ich kontach w Google Moja Firma powróciła opcja z możliwością edycji opisu firmy. Użytkownicy Ci w Google Moja Firma w swoim koncie mogą przejść do zakładki „Informacje” i z tego miejsca ponownie edytować opis działalności firmy.

Informacja o zmianie została również dodana do pomocy Google. Możemy tam przeczytać:

" Napisz parę słów o swojej firmie – opisz jej ofertę, podkreśl, co ją wyróżnia, opowiedz o historii swojej działalności i dodaj inne przydatne dla klientów informacje. Opisy mogą mieć maksymalnie 750 znaków i nie mogą zawierać adresów URL ani kodu HTML."

Czy to oznacza, że opcja ta zostanie przywrócona u wszystkich i ponownie będzie wyświetlana w boksach map dla wyników lokalnych? Niestety nadal nie ma oficjalnego potwierdzenia tej informacji od Google.

źródło: https://searchengineland.com/google-adding-business-descriptions-google-business-local-panel-294207