Nowa uchwała KRN dodatkowo skomplikuje życie notariuszom. Dotychczas Krajowa Rada Notarialna określała, co na stronie internetowej notariusza może się znajdować, a co jest absolutnie zabronione. Dodatkowo uniemożliwiała pozycjonowania stron kancelarii notarialnych.

zakaz posiadania strony internetowej przez notariuszy

źródło zdjęcia: 123RF.com


Z wpisu znajdującego się na www.silesiasem.pl wynika, że w tym momencie notariusze będą mieć jeszcze bardziej związane ręce. Nie dość, że nie będą mogli posiadać własnej witryny internetowej, to dodatkowo zabronione jest posiadanie przez nich w sieci wirtualnych wizytówek czy jakiejkolwiek formy reklamy (np. wpisu na portalu społecznościowym czy forum). Za usunięcie tych treści odpowiadać będą sami notariusze.

Od wejścia w życie uchwały, jedyną dozwoloną formą "promocji" notariuszy w sieci, będzie jedna strona z danymi wszystkich notariuszy. I to wyłącznie do niej prowadzić mogą jakiekolwiek odnośniki związane tematycznie z omawianą branżą.

Czym to grozi? Zduplikowanym contentem, ograniczonym dostępem do informacji, no i oczywiście problemami związanymi z koniecznością usunięcia wszystkich wpisów i linków, które dotąd prowadziły do indywidualnych stron notariuszy.

Cała ustawa do wglądu znajduje się na stronie http://www.silesiasem.pl/nowa-uchwala-krn-zabrania-pozycjonowania-i-posiadania-strony-internetowej-przez-notariusza