W grudniu zeszłego roku informowaliśmy o planowanych zmianach Google dotyczących  wprowadzenia Mobile-first index. Mowa tu o indeksowaniu opartym na ocenie mobilnej wersji strony. Gary Illyes z Google, podczas ostatniej konferencji dla webmasterów, na scenie w PubCon, ogłosił, że planowane jest większe przetasowanie wyników w indeksie mobilnym w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Co to oznacza?

Mniej więcej tyle, że Google będzie oceniało stronę tylko na podstawie jej wersji mobilnej. Nie padły natomiast informacje o tym, jak dużej części stron ta zmiana będzie dotyczyła w przeciwieństwie do pierwszego etapu wdrożenia, kiedy to wiedzieliśmy, że aktualizacja miała dotknąć jedynie stron z prawidłowo działającymi wersjami mobilnymi. Wtedy więc nie musieliśmy spodziewać się przetasowania w wynikach. 

Jeżeli jeszcze nie dostosowałeś swojej strony do wersji mobilnej, to ostatni moment na wprowadzenie zmian. Strony mobile-friendly będą miały przewagę nad pozostałymi.

Więcej informacji na ten temat: https://searchengineland.com/google-move-sites-mobile-first-index-within-next-several-weeks-292660