Google zapowiedziało wprowadzenie kar ręcznych dla stron mobilnych nadużywających niewłaściwych przekierowań. Chodzi o podstępne przekierowania na inne witryny.
 
mobile
 
Do tej pory tego typu kary nakładano głównie na wersji desktopowe stron internetowych, lecz teraz Google stawia sprawę jasno również w przypadku stron mobilnych.
 
Celem nie jest karanie serwisów przekierowujących użytkownika na specjalnie przygotowaną wersję witryny, przykładowo z www.example.com/url1 na m.example.com/url1, ale stron przekierowujących ruch mobilny na witryny, które w żaden sposób nie są powiązane z materiałem źródłowym.
 
Oczywiście Google zdaje sobie sprawę z tego, że często działanie takie jest niezamierzone i występuje na skutek np. infekcji złośliwego oprogramowania lub nadużyć ze strony sieci reklamowych. Aby upewnić się, że nasz serwis działa prawidłowo i nie przekierowuje użytkowników na niepożądane przez nas strony, powinniśmy:
  • własnoręcznie sprawdzić witrynę na urządzeniu mobilnym;
  • sprawdzić komunikaty Google w Search Console;
  • zwracać uwagę na sygnały płynące od użytkowników.

Dzięki monitorowaniu sytuacji będziemy mogli szybko zareagować w chwili w której okaże się, że pojawił się problem niechcianych przekierowań na mobilnej wersji naszej strony internetowej. 


źródło informacji http://googlewebmastercentral.blogspot.com/2015/10/detect-and-get-rid-of-unwanted-sneaky.html