Page Rank to niezwykle ważny wskaźnik, który oficjalnie umarł parę lat temu, obecnie wszelkie toolbary Google, które niegdyś wskazywały Page Rank strony nie są już aktualizowane. Kilka dni temu w kwestii zielonego wskaźnika kilkukrotnie wypowiedział się Gary Illyes (Standup Trends Analyst w Google).

Page Rank nadal się liczy?

Jeden z użytkowników za pośrednictwem Twittera zapytał Garry Illyes’a o to, czy Page Rank nadal jest ważny. Zapewne spodziewał się całkiem innej odpowiedzi niż tej uzyskanej… Gary Illyes odpowiedział twierdząco i poinformował go, że Page Rank nadal ma znaczenie. Odpowiedź ta niszczy wiele teorii a buduje nowe, jak podejrzewali niektórzy Page Rank nadal może być wykorzystywane przez Google, ale zwyczajnie nieaktualizowany publicznie.

Page Rank a przekierowania 30x.

W innym tweecie Gary Illyes poinformował świat o tym, że stosowanie przekierowań 301, 302, czy 307 nie powoduje utraty Page Rank przekierowywanej podstrony. W przeszłości zakładało się, że przekierowania 301 powodują utratę około 25% mocy linków, widoczności i Page Rank.

Gary zapewnia, że nie ma mowy o utracie Page Rank podczas przekierowań 30x. Przekierowania 30x przekazują 100% mocy Page Rank. Informację tą potwierdził również John Mueller na jednym z Hangoutów. Dodał, że jeśli chodzi o wskaźnik Page Rank, nieistotne jest także jakiego typu przekierowanie webmaster zastosuje. John zaznaczył również, że brak utraty Page Rank w przypadku przekierowań 30x funkcjonuje w algorytmie już od jakiegoś czasu.

Źródło 1, źródło 2.