Gary Illyes z Google zapowiedział zaktualizowanie algorytmu Panda. Jak wynika z informacji które podał, nowa wersja Pandy powinna "ruszyć" już w pierwszej połowie lipca.

Panda

Jak bezlitosny potrafi być ten algorytm, wiele osób działających w branży SEO miało okazję się już przekonać - zwłaszcza po jego pierwszym wprowadzeniu. Czy jednak jego nowa wersja już działa?

Gary Illyes nie podał konkretnej daty aktualizacji, a na Twitterze napisał tylko, że nadejdzie ona wkrótce. Analizując aktualne kondycje stron pod kątem Pandy (wyjątkowo wyczulonej na unikalną i wartościową treść), trudno ocenić czy algorytm już został zmodyfikowany. Ostatni alarm o zmianach w SERP wynikał z wprowadzenia innego algorytmu (dotyczącego oceny jakości strony - co część branży odebrała właśnie jako aktualizację Pandy, zważywszy podobne działanie - ukierunkowane na content). Jednak początek lipca nie przyniósł żadnych informacji odnośnie zauważenia gwałtownych spadków czy wzrostów. I jak donosi Barry Schwartz z http://www.seroundtable.com, prawdopodobnie update wciąż jest przed nami.

A jakie są Wasze spostrzeżenia? Czy monitorowane przez Was serwisy dotknęły silne zmiany pozycji w wynikach wyszukiwania?