Jak donosi portal seroundtable.com w ostatni weekend najprawdopodobniej doszło do kolejnej aktualizacji algorytmu wyszukiwarki Google. W porównaniu do ostatnich, jego skala zdaje się być niewielkich rozmiarów.

Na możliwy update wskazuje wzmożoną aktywność użytkowników forum webmasterworld.com w temacie dotyczącym zmianom i aktualizacji algorytmu wyszukiwarki Google.

Z wpisów można wysnuć wniosek, że aktualizacja spowodowała niewielkie wahanie pozycji w wynikach wyszukiwania począwszy od soboty 17 sierpnia w strefie czasowej GMT+2.

Niektóre wpisy były dość dramatyczne ;)

„Nie wiem co się wydarzyło dzisiaj, ale cały ruch, zarówno bezpośredni jak i skierowany do strony, zniknął. Czy wy też tak macie?”

(„Today I don't know what happened. But all the traffic is gone including the direct and referral ones. Are you guys facing this too?” )

 

Inne były pozytywne.

„Obudziłem się rano i widzę zmiany na obu moich stronach. Dzięki G, to dobre zmiany z tego co widzę – kolejna aktualizacja w toku. Co z waszymi stronami? Też zauważyliście update?”

(„Woke up in the morning and seeing changes over both of my websites. Thanks G, they are positive. As I see — another update is rolling out. What about your websites, guys? Are you noticing the update?”)

 

Barry Schwartz zwrócił uwagę na ciekawy przypadek użytkownika nazywającego się „Bill Lambert”, który co jakiś czas zdaje się przewidywać nadchodzące zmiany algorytmu, o czym informuje społeczność SEO.

 

A Wy zauważyliście zmiany w pozycjach słów/fraz kluczowych waszych stron?

 

https://www.seroundtable.com/google-ranking-update-28077.html?fbclid=IwAR3DBDfvU5P6zps3aV3xrBxMzj4lpbI9ETMRUVPpggMmmndsQL8otP4YBnQ

https://www.webmasterworld.com/google/4957935.htm