Podpowiedzi jakie uzyskujemy, wpisując niekompletne zapytanie w wyszukiwarce Google, mogą nam zarazem pomóc, jak i wprawić w bardzo radosny nastrój. Niejednokrotnie na pewno spotkaliście się z sytuacją, gdy autouzupełniające podpowiedzi były nie tyle trafne, co po prostu śmieszne, komiczne, a niekiedy wręcz absurdalne.

Sam algorytm, jak informuje Google, wyświetla przewidywania zapytań pod względem przeprowadzonych wyszukań wielu użytkowników na całym świecie. Wiąże się to oczywiście także z sytuacjami, gdzie jedną z podpowiedzi może być zwrot nieetyczny bądź obraźliwy, naruszający czyjeś dobra lub uczucia. Wielokrotnie obserwowaliśmy obraźliwe podpowiedzi dotyczące narodowości, wyznawanej religii czy orientacji seksualnej. Padały jednocześnie zarzuty, że podpowiedzi wyszukiwania, niekiedy były wykorzystywane politycznie, czy nawet dla celów organizacji terrorystycznych. W związku z powyższym, warto zwrócić uwagę, że przy niektórych zwrotach obecnie w ogóle nie ma podpowiedzi, tak aby nie stwarzać potencjalnej sytuacji konfliktogennej.

Google rozpoczęło także testy nad nowym rozwiązaniem. Badanie jest obecnie przeprowadzane na niewielkiej grupie użytkowników, z czasem jednak ma zostać szerzej rozpowszechnione. Google udostępniło zrzut ekranu, na którym widoczne jest nowe narzędzie do zgłaszania obraźliwych podpowiedzi. Samo rozwiązanie jest obecnie w fazie testów i przed ostatecznym wdrożeniem, może podlegać różnych zmianom.

  

Po prawej stronie pod podpowiedziami, widoczne jest "Report offensive query", które zapewne po kliknięciu, przeniesie nas do formularza, za pośrednictwem którego zgłosimy do Google treści, które nie powinny się znaleźć w podpowiedziach wyników.

Użytkownicy Google obecnie mają możliwość zgłaszania obraźliwych podpowiedzi, jednakże nie jest to prosty proces. Aby tego dokonać, trzeba wypełnić formularz, którego odnalezienie może okazać się dla wielu osób kłopotliwe, bądź po prostu stanowić zwykłą stratę czasu. Stąd też nowe rozwiązanie, ma nie tylko uprościć sam proces zgłoszenia, ale także zwiększyć jego dostępność dla przeciętnego użytkownika wyszukiwarki. 

Źródło: http://searchengineland.com/google-testing-new-way-report-offensive-autocomplete-suggestions-269072